Aprašymas

Mažeikiuose  1993 m. liepos 5 d. adresu  Laisvės g. 83,  buvo įkurti Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai, kuriuose apsigyveno 62 tėvų globos netekę vaikai ir 28 senyvo amžiaus asmenys ar suaugę asmenys su negalia.  Kadangi tiek senoliams, tiek vaikams pasidarė ankšta esančiame pastate , nutarta senelius apgyvendinti kitoje  vietoje. 2010 m Plinkšių kaime mažėjant mokinių skaičiui Mažeikių rajono savivaldybės taryba nusprendė uždaryti Plinkšių kaimo  pagrindinę mokyklą, kuri veikė nuo 1980 m. spalio 17 dienos.

Pastatą, esantį adresu Mokyklos g.3 nuspręsta perduoti globos namams, kaip filialą. Filialo paskirtis – teikti socialines paslaugas senyvo amžiaus ir suaugusiems asmenims su negalia. Norint renovuoti pastatą teko pagalbos kreiptis į Europos Struktūrinius fondus. 2012 m. parengtas ir pateiktas Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai  projektas “ Mažeikių r. Vaikų našlaičių ir senelių globos namai, Plinkšių filialas”. Gavus finansavimą ir pradėti rekonstrukcijos darbai. Įrengta 15 dviviečių ir 10 vienviečių kambarių. Prie kiekvieno wc, dušas. Erdvios bendro naudojimo patalpos . Globos namuose įrengta koplyčia, salė, 2 valgyklos, svečių kambarys, poilsio ir užimtumo patalpos, relaksacijos ir kineziterapijos kabinetai, skalbykla, vonios, virtuvė, vietinė katilinė, virtuvėlė savarankiško maisto gamybai, iškvietimo sistema, medicinos kabinetas , įrengtas liftas, aplinka pritaikyta asmenims su negalia.

2016 m. įvykdžius projektą ir pabaigus renovacijos darbus, Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai 2016 m rugsėjo 30 d. reorganizuoti į dvi visiškai atskiras , naujas biudžetines įstaigas – Bendruomeninis pagalbos vaikams centras , adresu Laisvės g. 83, Mažeikiai, kuriame liko gyventi globojami vaikai . Ir Plinkšių globos namai , adresu Mokyklos g. 3, Plinkšių km. Šerkšnėnų seniūnija, Mažeikių rajonas, kur apsigyveno senyvo amžiaus asmenys, bei asmenys su negalia. Taip nuo 2016 m spalio 1 d. Plinkšių globos namai  pradėjo savarankiškai  savo veiklą . Čia persikėlė 28 gyventojai iš Mažeikių globos namų ir dar 12 naujai atvyko. Viso įstaigoje -40 vietų. Senoliai džiaugėsi nauja aplinka.

 

Plinkšės – gyvenvietė Mažeikių rajone, visai netoli Latvijos Respublikos. Ji yra į pietvakarius nuo– Mažeikių,  rajono  pakraštyje,  24 km. nuo Mažeikių miesto prie šiaurinio Plinkšių ežero kranto, Plinkšių valstybinio kraštovaizdžio draustinyje.

Plinkšių globos namų  teritorija ribojasi su šimtmečiu Plinkšių parku, kuriame stovi grafo Konstantino Pliaterio dvaras.  Netoliese , vaizdingoje ežero pakrantėje ir paties K. Pliaterio kapas,  “ Plinkšių” viešbutis,  Raudonosios pelkės durpynas. Globos namų gyventojams sudaryta galimybė daug laiko praleisti gamtoje, lankytis parke, grožėtis ežero pakrantėmis. Įstaiga pasiruošusi bendradarbiauti su kaimo bendruomene. Senoliai nori būti naudingi ir pagal savo galimybes reikalingi

Lokacija
Užklausa

  Apgyvendinimo kaina

  Asmeniui su negalia - 688,51 Eur; Senyvo amžiaus ir suaugusiam asmeniui su negalia - 626,20 Eur.

  Darbuotojų skaičius

  32

  Vadovas

  Birutė Vaičkienė, direktorė

  Internetinės nuorodos ir socialiniai tinklai
 • Kol kas jokių atsiliepimų.
 • Palikti atsiliepimą